From The Third Turn, an online resource for all news and results stock car racing.
<<< Previous Race
Race #15 of 18 in the 2003 CRA Sunoco Super Series Season
Next Race >>>
2003 Sunoco 150 presented by Great Deals Coupon Magazine CRA Sunoco Super Series.jpg
Held on September 13, 2003 at Anderson Speedway in Anderson, IN
150 L, 37.5 M, 60.3 KM - Scheduled Distance

RESULTS
Fin St # Driver Sponsor Make Laps Led Status Pts
1 2 00 Andy Ponstein Nylan Body Shop, Glasstree.com Chevy 150 110 Running
2 4 11 Jeff Lane Ed Martin Automotive Group Chevy 150 0 Running
3 9 66 Junior Hanley Big Rigs Truck & Trailer Maintenance Chevy 150 0 Running
4 3 21 Bobby Parsley Crown Spray Power, Parsley Racing Chevy 150 0 Running
5 7 80 Tom Hernly, Jr. Sawyers Pontiac, Smalley's Auto Repair Chevy 150 0 Running
6 1 63 Jim Crabtree, Jr. Jim's Automotive Service Chevy 150 40 Running
7 13 10 Chris Orr Hendricks County Motorsports Chevy 149 0 Running
8 14 94 Todd Oliver Sunoco, Heineken, Muller Motorsports Chevy 149 0 Running
9 19 23 Eddie Van Meter Muller Motorsports, Skiles Chevy 149 0 Running
10 10 81 Terry Fisher, Jr. C & P Machine, X102.3 Chevy 148 0 Running
11 16 59 Greg Boone Boone Drilling Company Chevy 148 0 Running
12 17 48 Bobby Murany Go Go Auto Parts Chevy 148 0 Running
13 11 55 Chuck Barnes, Jr. Gladiator GarageWorks, Clifty Farm Hams Chevy 147 0 Running
14 18 4 Scott Wolfe Embosstek, Wolf Racing Chevy 147 0 Running
15 20 83 Tom Gray Car Brite, G2 Motorsports Chevy 128 0 Mechanical
16 5 24 J.R. Roahrig Gaerte Engines Dodge 95 0 Mechanical
17 15 06 Terry Fisher C & P Machine, Bailey Trucking Chevy 39 0 Overheating
18 8 78 Bull Baker Car Brite, Stoops Automotive, Cooper Tire Chevy 18 0 Rear End
19 22 99 Tim Sibila Ford 12 0 Handling
20 6 72 Scott Hantz EMF Corporation, Finishline Fabricating Chevy 4 0 Accident
21 12 2 Kenny Tweedy Keith Electric, Main Street Consulting Chevy 1 0 Accident
RACE DATA
Did not start:

Did not qualify:

Time of Race: ???
Starting Lineup Set By: Unknown Methods
Fast Qualifier: Jeff Lane - 12.151 sec.
Preliminary Feature Winners: [[Special:FormEdit/Driver/{{{PrelimWinners}}}|{{{PrelimWinners}}}]]
Heat Winners: [[Special:FormEdit/Driver/{{{HeatWinners}}}|{{{HeatWinners}}}]]
Qualifier Winners: [[Special:FormEdit/Driver/{{{QualWinners}}}|{{{QualWinners}}}]]
Dash Winners: [[Special:FormEdit/Driver/{{{DashWinners}}}|{{{DashWinners}}}]]
Scramble Winners: [[Special:FormEdit/Driver/{{{ScrambleWinners}}}|{{{ScrambleWinners}}}]]
Consi Winners: [[Special:FormEdit/Driver/{{{ConsiWinners}}}|{{{ConsiWinners}}}]]
Non-Qualifiers Race Winners: [[Special:FormEdit/Driver/{{{NonQualWinners}}}|{{{NonQualWinners}}}]]
Margin of Victory:
Average Speed: ??? mph
Cautions: 3 for 26 laps - not available
Lead Changes: 1 among 2 drivers - J. Crabtree 1-40 A. Ponstein 41-150
Fastest Lap: Unknown/Unentered