2018 ARMI Freedom Classic Night 2 Lucas Oil Midwest LateModel Racing Association---2018.jpgCOMP Cams Super Dirt Series.jpg
Held on June 30, 2018 at Salina Highbanks Speedway in Salina, OK
40 L, 15 M, 24.16 KM - Scheduled Distance

RESULTS
Fin St # Driver Sponsor Make Laps Led Status Pts
1 4 00 Jesse Stovall Western Flyer Express, Swafford's Service Black Diamond 40 18 running
2 2 36 Logan Martin Reliable Chevrolet, Adams Construction 40 4 running
3 1 4 Jason Hughes Henryetta Ford, Spindle Joes 40 18 running
4 7 1V Will Vaught Wright Asphalt Products, Johnson's Service Station Rocket 40 0 running
5 6 56 Tony Jackson, Jr. Dream Racing Technologies, Carget Motors, Merrill Self Storage, Burger Fusion Company Longhorn 40 0 running
6 3 14J Jake Neal Prevost Racing, SSS Motorsports Gheer'd Up 40 0 running
7 11 25 Chad Simpson GATR Truck Center, Liebe Trucking, CR Feeds & Fibers Black Diamond 40 0 running
8 5 1 B.J. Robinson David Peterson Contracting Black Diamond 40 0 running
9 9 18 Jack Sullivan Pannell Chipping Rocket 40 0 running
10 10 97 Cade Dillard Joel's Auto Sales, Nichols Home Decor, S&S Fishing & Rental MB Customs 40 0 running
11 13 4W J.C. Wyman Griswold American Newspaper & Printing, JD Wyman Motorsports Black Diamond 40 0 running
12 12 R5 Hunter Rasdon Brown Bros. Farms, Baker Welman Brown Insurance & Financial Services Black Diamond 40 0 running
13 20 21BMJ Billy Moyer, Jr. Mesilla Valley Transportation, Crop Production Services, Dyna-Gro Moyer Victory 40 0 running
14 16 77 Gavin Landers ASC Warranty, Crop Production Services Longhorn 40 0 running
15 14 12 Scott Crigler Royal Oak Charcoal, Crigler Timber Harvesting 40 0 running
16 19 74 Mitch McGrath Johnny Manhattan's, Sorce Services Rocket 40 0 running
17 18 15 Payton Looney Atnip Enterprises, Enhanced Network Solutions Rocket 40 0 running
18 15 5 Jon Mitchell W&W Timber, Keyser Manufacturing MasterSbilt 35 0 out
19 23 43 Jeremy Grady Neighbors Heating-Cooling-Plumbing, True Value 26 0 out
20 21 3K Tanner Kellick Green Point Ag, Kellick Racing, Bonne Idee Assembly of God 25 0 out
21 8 7D Jake Davis Platinum Fabrication Equipment, Midwest Automation, SDI 24 0 out
22 22 14R Jeff Roth Waco Title, Coldwell Banker Rocket 23 0 out
23 17 7DT Austin Theiss Saye Plumbing Contractors, Theiss Motorsports, Hass Horizontal Rocket 15 0 out
RACE DATA
Failed to Qualify: Shad Badder; Joe Godsey; Cliff Morrow; Joey Stark; Jason Redman; Cole Wells
Time of Race: 0:27:11
Starting Lineup Set By: Qualifying Heats
Fast Qualifier:
Heat Winners: Jason HughesJake NealLogan MartinJesse Stovall
Dash Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({DashWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Consi Winners: Jon Mitchell
Non-Qualifiers Race Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({NonQualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Margin of Victory: 0.634 seconds
Average Speed: ??? mph
Cautions: 3 for 0 laps - not available
Lead Changes: 2 among 3 drivers - Jason Hughes 1-18; Logan Martin 19-22; Jesse Stovall 23-40