'
2018 Running of the All American 60
2018 Cooper's Country Meat Packers All American 60 COMP Cams Super Dirt Series.jpgAll American 60.jpg
Held on November 3, 2018 at Jackson Motor Speedway in Byram, MS
60 L, 15 M, 24.12 KM - Scheduled Distance

RESULTS
Fin St # Driver Sponsor Make Laps Led Status Pts
1 54 Dane Dacus O.H. Hendricks Scrap Metal, Fair Oaks Ranch, Big Daddy's Garage Rocket 60 51 running
2 R5 Hunter Rasdon Brown Bros. Farms, Baker Welman Brown Insurance & Financial Services 60 9 running
3 18 Jack Sullivan Pannell Chipping, Central Arkansas Pest Services Rocket 60 0 running
4 1 B.J. Robinson Bad Boy Mowers, David Peterson Contracting Black Diamond 60 0 running
5 77 Gavin Landers ASC Warranty, Nutrien Ag Solutions Longhorn 60 0 running
6 88 Ashley Newman 60 0 running
7 1 J.T. Seawright Agcor Steel, Aeroforce Race Bodies Kryptonite 60 0 running
8 27S Tommy Surrett Ronald Surrett Contracting, J&J Motorsports 60 0 running
9 99 Clay Fisher Timber Outlaw Duck Calls, Moon's Towing & Recovery 60 0 running
10 16 Sam Seawright Agcor Steel, Finishline Graphics, COR Suspension Technology, J&R Lumber & Supply Kryptonite 60 0 running
11 75 Patrik Daniel Honeycutt Sand & Gravel, Muirhead Trucking Rocket 60 0 running
12 3N Nathan Brown 60 0 running
13 3K Tanner Kellick Green Point Ag, Kellick Racing, Bonne Idee Assembly of God 59 0 running
14 D8 Doug Showah Fratesi Grocery, Creel Law Firm 59 0 running
15 7 David Payne Jerry Harris Trucking, Mark McLarty Ford Rocket 58 0 running
16 95 Wesley Greene Piney Hills & Hollows ATV Park 58 0 running
17 44 Brett White Wade Byars Logging, GRT Race Cars, Attala Steel GRT 58 0 running
18 34 Doug Sanchagrin Permament Exterior Solutions, PRP Suspension, Gritters Pet Grooming Black Diamond 57 0 out
19 48 Mike Myers 55 0 running
20 12 Scott Crigler Royal Oak Charcoal, Crigler Timber Harvesting 28 0 out
21 12E Jamie Elam 28 0 out
22 05 Scott Abraham Abe's Tire & Automotive, HPG Wraps Capital 27 0 out
RACE DATA
Failed to Qualify: Bill Dunaway; Lynn Irwin; Shelby Sheedy
Time of Race: 0:26:16
Starting Lineup Set By: Time Trials + Qualifying Heats
Fast Qualifier: Clay Fisher - 17.271 sec.
Heat Winners: J.T. SeawrightTommy SurrettJack SullivanDane Dacus
Dash Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({DashWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Consi Winners: Doug Sanchagrin
Non-Qualifiers Race Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({NonQualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Margin of Victory: 0.946 seconds
Average Speed: ??? mph
Cautions: ?? for ?? laps - not available
Lead Changes: 2 among 2 drivers - Dane Dacus 1-14; Hunter Rasdon 15-23; Dacus 24-60