2019 Hall of Fame Classic Schaeffer's Oil MARS Racing Series.jpg
Held on August 3, 2019 at Brownstown Speedway in Brownstown, IN
50 L, 12.5 M, 20.1 KM - Scheduled Distance

RESULTS
Fin St # Driver Sponsor Make Laps Led Status Pts
1 4 157 Mike Marlar Mark Martin Timber & Farms, Delk Equipment Sales, Marathon Rocket 50 10 running
2 2 12 Jason Jameson MGL Auto Sales, On Time Courier Rocket 50 39 running
3 8 17J Greg Johnson Weinle Motorsports, The Dirt Track at Edgewater 50 0 running
4 1 1Ault Kent Robinson Coldwell Banker, A&H Home Builders, JB's Salvage, Envy Suspension MB Customs 50 1 running
5 6 96 Tanner English Seay Motors, Jackson Madison County Auto Auction, JDS Poultry, Tommy Pope Construction Rocket 50 0 running
6 10 17 Zack Dohm Dohm Cycles, Way Floor Covering, Mountain Top RV Park & Cabins Swartz 50 0 running
7 3 83 Scott James Lanigan Construction, Complete Heat Treating, Powell Equipment Services Rocket 50 0 running
8 12 2 Nick Hoffman Keltner Contracting & Service, Hatcher's Auto Sales, KBC Graphix Rocket 50 0 running
9 7 1G Devin Gilpin Jason Clarkson Logging, IndSolTech, Karen's Vineyard & Winery, Blondie's Pizzeria & Pub 50 0 running
10 5 13w David Webb ORS Auto Body & Collision, MarineWorks Of Kentucky, Odie's Rod Shop 50 0 running
11 14 76 Shelby Miles Rock Solid Masonry, Bloomington South Storage Rocket 49 0 running
12 17 24 Jared Bailey Living Room Center, Jason Durham Motorsports, Jason Ayers Trucking Longhorn 49 0 running
13 11 16 Justin Rattliff MGL Auto Sales, Grant Lee Farms, On Time Courier Rocket 49 0 running
14 13 22 Skyller Lewis S&J Excavation & Concrete, Foresight Land Surveying MasterSbilt 49 0 running
15 16 51 Dean Carpenter Carpenter Construction, Tennison Brothers Sheet Metal Rocket 49 0 running
16 20 18 David Seibers All Seasons Comfort, S.M.S. Plumbing, S.C.G. LLC Black Diamond 49 0 running
17 9 93 Zak Blackwood Blackwood Lawn & Landscaping, Yoder Farms, Lucas Oil Swartz 48 0 running
18 15 14G Joe Godsey Waco Title, Ridout Lumber Company Rocket 48 0 running
19 19 14R Jeff Roth Waco Title, Ridout Lumber Company Rocket 35 0 out
20 18 14 Steve Godsey The Edge Collision Center Rocket 27 0 out
21 21 32s Chad Stapleton Thirty One Auto Group, Burns Farms, Clarkson Logging, Sub-Surface of Indiana 20 0 out
22 22 80 Brad Barrow Print Worx, Motor State Distributing 19 0 out
23 23 22 Austin Burns Dyno One, Thirty One Auto Group, West Side Tractor Sales Club 29 17 0 out
RACE DATA
Failed to Qualify: Brian Wilhite; Wes Leigh; Zack Burton; Dusty Chapman
Time of Race: 0:13:26
Starting Lineup Set By: Time Trials + Qualifying Heats
Fast Qualifier: Kent Robinson - 13.509 sec.
Heat Winners: Kent RobinsonScott JamesJason JamesonMike Marlar
Preliminary Feature Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({PrelimWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Qualifier Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({QualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Dash Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({DashWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Consi Winners: Jared Bailey
Non-Qualifiers Race Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({NonQualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Margin of Victory: 0.809 seconds
Average Speed: ??? mph
Cautions: 0 for 0 laps - None
Lead Changes: 2 among 3 drivers - Kent Robinson 1; Jason Jameson 2-40; Mike Marlar 41-50