Buckeye:2015-05 Buckeye Late Model Dirt Week presented by Octane Race Products---2015.jpg
Held on July 24, 2015 at Moler Raceway Park in Williamsburg, OH
30 L, 7.5 M, 12.06 KM - Scheduled Distance

RESULTS
Fin St # Driver Sponsor Make Laps Led Status Pts
1 2 12 Jason Jameson GottaRace, Keyser Manufacturing, Xtreme Graphics 30 running
2 3 71C R.J. Conley Conley River Terminal, Rocket Chassis Rocket
3 7 99m Devin Moran All About Wraps, Dow Cameron Oil & Gas, Performance Bodies 0
4 5 4B Jackie Boggs Quest Energy, Central Star Drilling, Samuel Coal
5 9 54 Matt Westfall Bulk Material Lift, TankLock 0
6 4 6T Zack Dohm Dohm Cycles, Melvin's Automatic Transmission Service 0
7 6 21 Jason Montgomery Heinz Bros Performance, R&J Gas, Montgomery Motorsports Racing Products 0
8 10 20c Duane Chamberlain St Henry Nite Club, Miller Lite, Creekside 0
9 13 31 Nick Latham Carpet Outlet, Showcase Cattle Co 0
10 15 71R Rod Conley Conley River Terminal, Rocket Chassis Rocket 0
11 19 15 Greg Johnson Revelution Race Cars, Carthage Auto Parts, Genesis Racing Shocks 0
12 11 5 Steve Lucas JR's Body Shop, Dutch Miller of South Charleston 0
13 16 19 Chad Smith Hoak Farms, KSE Racing Shocks 0
14 18 316 Joe Brewer Taylor's Tree & Landscape, Taylor Glen Golf Club 0
15 21 66 Roger Ruark Grasshopper Mowers, Crump's Lawn Equipment, Bethel Auto Parts 0
16 24 7P Graylin Prince Killer Chassis, Tara's Pet Boutique, Spud's Racing Engines 0
17 8 32 Chad Stapleton Thirty One Auto Group, Not Just Popcorn 0
18 17 18 Ethan Burgess Funtime Carnival, H.J. Hauling Services, D&B Fleet Maintenance 0
19 1 1G Devin Gilpin Jim Beeman Lumber, Dasco Racing Supply
20 14 23W Walker Arthur M&L Mechanical, Cecil B Arthur Beef Farm 0
21 20 23E Scott Edmisten M&L Mechanical, Cecil B Arthur Beef Farm 0
22 12 OH1O John Whitney, Jr. Stephan Heating & Cooling 0
23 22 9 Chris Shannon Holman GMC, Bantam Tire, Shannon Excavating 0
24 23 1C Chad Oberson Oberson's Nursery & Landscapes, Slicker Graphics 0
RACE DATA
Failed to Qualify: Tim Carpenter; Darran Kattine; Jeromy Misel; Kellen Kenneda; Gary Wilson ; Paul Moore
Time of Race: ???
Starting Lineup Set By: Time Trials + Qualifying Heats
Fast Qualifier: Devin Gilpin
Heat Winners: Devin GilpinDevin MoranChad StapletonMatt Westfall
Preliminary Feature Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({PrelimWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Qualifier Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({QualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Dash Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({DashWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Consi Winners: Chris Shannon
Non-Qualifiers Race Winners: [[Special:FormEdit/Driver/Template:(({NonQualWinnersTemplate:))|[[:Template:]]}
Margin of Victory:
Average Speed: ??? mph
Cautions: ?? for ?? laps - not available
Lead Changes: ?? among 4 drivers - not available